A2 COUNCIL AND COMMITTEE MEMBERS

COUNCIL AND COMMITTEE MEMBERS FOR 2017 – 2018

COUNCIL MEMBERS

CHAIR   OF ASSOCIATION                                                    Liz Grant                    Trustee

VICE-CHAIR                                                                               Arthur Niesser                           Trustee

VICE-CHAIR                                                                                (vacant)

HON. TREASURER                                                                     Clare Julien                     Trustee                                                                                    

Chair of PROFESSIONAL COMMITTEE                                Jack Bierschenk             Trustee

Chair of TRAINING COMMITTEE                                           Stephen Garratt

ETHICS COMMITTEE REPRESENTATIVE                           Barbara Faden

ORDINARY IN TOWN MEMBER OF COUNCIL                    (vacant)

 ORDINARY IN TOWN MEMBER OF COUNCIL                   (vacant)   

 ORDINARY IN TOWN MEMBER OF COUNCIL                   (vacant)                                                                                                                                                        

ORDINARY OUT OF TOWN MEMBER OF COUNCIL        Jennifer Forssander       Trustee

CANDIDATES’ REPRESENTATIVE                                         Sarah Hall

 

 

_____________________________________________________________

COMMITTEES

ETHICS COMMITTEE                                     PENNY CULLIFORD            (Chair)

                                                                                ANNETTE ELLIOTT

                                                                                BARBARA FADEN

                                                                                JULIENNE McLEAN

                                                                                JEAN STOKES

                                                                                

PROFESSIONAL COMMITTEE                     JACK BIERSCHENK            (Chair)

                                                                                CAROLA MATHERS

                                                                                SUE RILEY

                                                                                JULIA WATERFIELD

                                                                                                                                         

TRAINING COMMITTEE                                 CHRIS WILLIAMS               (Chair)

                                                                                JACQUELINE BENTLEY

                                                                                ANTONIA BOLL

                                                                                BARBARA FADEN

                                                                                STEPHEN GARRATT

                                                                                PHIL GOSS

                                                                                LIZ GRANT

                                                                                FIONA PALMER BARNES

 

40TH ANNIVERSARY COMMITTEE             MARTIN STONE        (CONVENER)

                                                                                JACK BIERSCHENK

                                                                                 ANTONIA BOLL

                                                                                 ANNETTE ELLIOTT

                                                                                 THEA LUMLEY

                                                                                 RUTH WILLIAMS

 

_________________________________________________________________________

POSTS OF RESPONSIBILITY   to be appointed by Council                  

BPC Representative                                  Arthur Niesser

UKCP Representative                              Annette Elliot

Programme co-ordinator                        (vacant)

Summer School Coordinator                 (vacant)

Art Coordinator                                      JULIENNE MCLEAN         

Flat Liaison Officers                                JACK BIERSCHENK

                                                                     JULIENNE MCLEAN

Handbook Editor                                     LESLEY BENNETT

House Committee                                   SANDY DAMON

Jungian Umbrella Group                       THEA LUMLEY

                                                                     ARTHUR NIESSER

Lettings Officer                                       JULIENNE MCLEAN                                                                      

Librarian                                                 GOTTFRIED HEUER

                                                                     Jacqueline Bentley

                                                                     Barbara Faden                                                                    

40 Anniversary Group Convener         MARTIN STONE

                          

 

__________________________________________________________________________              

 

EMPLOYED STAFF                          SANDY DAMON               (Office Manager)

SUB CONTRACTORS                      HELENA ROGOWSKA     (administrative support)

                                                                 KVT BUSINESS CARE     (BOOKKEEPERS)

 

 

December 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

           

X
X